כל אחד מאיתנו רוצה למקסם את יכולותיו בכל תחום שהוא. אנשים היום נמדדים הרבה לפני מה שהם עושים בחיים, הכוונה במה הם עוסקים וכמה כסף הם מרוויחים. החברה היום היא קפיטליסטית ואנשים נמדדים לפי כמות הכסף שהם מייצרים, כסף הפך להיות משהו שמשול להצלחה.
לכן היום כל בן נוער שיש לו קצת תבונה בראשו מבן שכדי להצליח בחיים הוא חייב ללמוד משהו שייתן לו אפשרות להשיג עבודה טובה בעתיד.בני נוער היום מבינים את החשיבות של העניין של הישגיות ויודעים שאם הם ישקיעו היום הם יראו תוצאות בעתיד.

הלחץ והסטרס בחברה המודרנית

יש לחץ מאוד כבד שמופעל על בני הנוער להצלחה מכיתה או מכינים אותם לבגרויות שמכינות אותם לאוניברסיטה שמכינה אותם לעבודה שתביא להן כסף, אנשים מרגישים שהם חיים בתוך מרוץ להשיג עוד ועוד דברים לא מרגישים שהם יכולים לעצור.
הרדיפה הזאת אחרי הקריירה המושלמת ואחרי הכסת יוצרת אצל בני האדם מצבי לחץ מאוד קשים, האינטנסיביות הזאת וקצב החיים המטורף מקשה על אנשים לחיות בשלווה את חייהם, הם מרגישים שאין להם מנוחה, והרבה מהם נזקקים לעיתים למילה שחלקנו מחשיבים לגסה מחוסר ידע כמובן והיא טיפול פסיכולוגי בכדי להתמודד עם המרוץ המטורף הזה שהם לא יכולים לעצור אותן

רדיפה אחריי קריירה וזוגיות

המרדף אחר הקריירה יכולה להביא למצב של מתיחות גם בחיי המשפחה בני הזוג עובדים מסביב לשעון ומרגישים שאין להם זמן אחד לשנייה, הרבה פעמים התוצאה של אורח חיים זה הוא משברים שנוצרים בזוגיות, בני הזוג מרגישים שאין ביניהם הבנה מכיוון שכל אורח החיים שלהם לא נותן להם לראות אחד את השני בתוך כל העומס הזה של אורח החיים משכנתא, ילדים, לחץ.
במצבים כאלה טיפול זוגי יכול להיות אפקטיבי ויכול לעזור לבני הזוג למצוא מחדש אחד את השנייה ולתת להם להרגיש שוב פעם את הניצוץ שהיה להם פעם לפני שהם התחתנו ונכנסו לכל המערכת המלחיצה של קריירה ילדים ומשכנתא. ייעוץ זוגי מכוון את בני הזוג לראות דברים שהם לא שמו לב אליהם לפני שגרמו לפיצוצים ביניהם ויכולים לתת לכל אחד מבני הזוג לעשות חשבון נפש ולעבוד מחדש על הזוגיות.

טיפול פסיכולוגי בחברה המודרנית