טיפול זוגיטיפול זוגי בקריות נועד בכדי לקשר בין בני הזוג במצב של חוסר תקשורת בניהם. חשוב לדאוג לתקשורת נכונה בין בני הזוג בכדי למצוא את הבעיות לפני שמוצאים את הפתרונות לאותן הבעיות. בייעוץ זוגי מתמקדים כל פעם בבעיה אחת ומנסים לפתור אותה ובעצם למנוע גירושין לא הכרחיים של בני הזוג.
בתהליך הייעוץ הזוגי יושבים בני הזוג מול היועץ הזוגי. היועץ הזוגי מקשיב לבני הזוג ולבעיותיהם ולאחר שלב ההקשבה היועץ עוזר בפתרון הבעיות של הזוג בדרך של תקשורת בניהם. בנוסף ייעוץ זוגי עוזר בפתרון בעיות נוספות מלבד בעיות
בתקשורת, לדוגמא: בעיות כלכליות, בעיות אמון וכו'.

לא כל מריבה צריכה טיפול זוגי

בעיות אלו לעיתים נראות לבני הזוג כמשבר שלא ניתן להתמודד איתו ולפתור אותו. טיפול זוגי בקריות מאפשר לבני הזוג לרכוש כלים לפתרון הבעיות הללו ולרכוש דפוסי התנהגות שיתרמו לשיפור התקשורת בין בני הזוג.
תהליך הייעוץ הזוגי הוא לא תהליך ארוך. היועץ, היושב מול הזוג ומקשיב לבעיותיהם, מאבחן את הבעיות ומציע פתרונות. הוא בעצם מסתכל על הדברים מהצד כמקור אובייקטיבי ושם לבני הזוג "מראה" מול העיניים. כך גם בני הזוג מסתכלים על הדברים בצורה רחבה יותר ועם מודעות עצמית גבוהה יותר, וגם יותר שמים לב להתנהגות שלהם ומשפרים אותה.  
לעיתים יכול להיווצר מצב שהתהליך של הייעוץ הזוגי יהיה קצת יותר ארוך. זה קורה במקרים של חוסר הבנה עמוק בין בני הזוג. במקרים כאלה שיטת הטיפול קצת משתנה והפגישות עם היועץ הזוגי הן אישיות.

איך לשכנע את בני הזוג לקבל טיפול זוגי

כל פעם אחד מבני הזוג נפגש עם היועץ ומספר לו על הבעיות ועל דפוסי ההתנהגות שמפריעים לו בבן הזוג השני. ובהסתמך על הדעות השונות של בני הזוג היועץ מנסה לגשר ולהציע פתרונות שיקשרו בין בני הזוג ויועילו לשני הצדדים. כמובן שלבני הזוג תפקיד מרכזי גם כן בתהליך זה, בלי השינויים ביחסם אחד כלפי השני התהליך לא יניב פרי.
במידה ובני הזוג יקשיבו לעצותיו של היועץ הזוגי וישתפו איתו פעולה התהליך יהיה קצר יותר ויעיל יותר. על מנת להציל את הזוגיות בני הזוג צריכים לפעול בצורה עוקבת להשגת מטרתם ולהבהיר אחד לשני מה ציפיותיהם ורצונותיהם מהקשר.

טיפול זוגי