טיפול פסיכולוגי בדימוי עצמי נמוךהתפיסה כי דימוי עצמי נמוך היא תכונת אופי שלא ניתן לשנותה הינה מוטעית. אדם הסובל מדימוי עצמי נמוך מייחס לעצמו מכלול של תכונות ומאפיינים שליליים, אך למעשה הדימוי העצמי שלנו מושפע מדפוסי מחשבה חוזרים שלנו אשר הופכים להרגל. האדם אינו יכול להעריך את היכולות האובייקטיביות שלו, שכן כלל החוויות והאירועים בחייו עוברים פרשנות בהתאם לדפוסים מחשבתיים אלו. פעמים רבות, פרשנות זו תהיה ללא קשר למציאות, שכן האדם הסובל מדימוי עצמי נמוך ייחס לעצמו רק כישלונות תוך העברת ביקורת הרסנית על עצמו. כך, אדם בעל דימוי עצמי נמוך למעשה ממשיך "להנציח" את תחושת חוסר הערך העצמי ואף מחזק אותה.

איך דימוי עצמי נמוך בא לידי ביטוי

דימוי עצמי נמוך מלווה לרוב בתחושות של חוסר אונים, פסימיות, תסכול, פחדים וחרדות, דיכאון ועוד. דימוי עצמי נמוך יכול לבוא לידי ביטוי בקושי לקבל החלטות, התעסקות במה שאנשים אחרים יגידו או יחשבו, ביטול עצמי, חוסר מוטיבציה, ואף יכול לבוא לידי ביטוי בקשיים והפרעות דוגמת קשיים בתקשורת, הפרעות אכילה ופוביות. אין ספק שאם תחפשו פסיכולוגים מומלצים בצפון תקבלו את העזרה הנדרשת.

הערכה עצמית נמוכה עלולה לפגוע בהתנהלותו היומיומית של האדם ובהתפתחותו האישית בכל תחומי החיים שכן היא מונעת מן האדם להביא את כישוריו לידי ביטוי. לדימוי עצמי נמוך יכולות להיות השלכות שליליות על היכולת לנהל מערכת יחסים זוגית ומערכות יחסים חברתיות, על ההישגים הלימודיים, ניהול קריירה ועוד.
טיפול פסיכותרפי בדימוי עצמי נמוך

טיפול פסיכותרפי ממוקד בדימוי עצמי נמוך

חשוב לדעת כי באמצעות טיפול פסיכותרפי ממוקד אפשר לטפל בדימוי עצמי נמוך ולהשיג תחושות שמחת חיים ובטחון אשר מהווים את הבסיס לעשייה, מימוש והגשמה עצמית. במהלך מפגשי טיפול פסיכותרפי בדימוי עצמי נמוך פועלים לזיהוי דפוסי המחשבה המחלישים והמגבילים. תרגול נשימה מודעת מאפשר השקטה של 'רעשי הרקע', המחשבות הבלתי פוסקות, וכך הגעה לתשובות האמתיות אשר נמצאות בתוכנו. לאחר ההכרה באמונות הפנימיות אשר מחזקות את הדימוי העצמי הנמוך, המטופל רוכש כלים אשר מסייעים לו להתמודד עם המחשבות המגבילות כשהן עולות, וכן כלים ליציאה מן הקיבעון המחשבתי אליו נקלע והחלפת המחשבות והאמונות השליליות באמונות מעצימות.

טיפול פסיכותרפי בדימוי עצמי נמוך הינו טיפול אפקטיבי, קצר מועד וממוקד מטרה. אני מזמינה אתכם לקבוע מפגש היכרות ולהתחיל את הדרך למימוש מלא של הפוטנציאל שלכם!

טיפול פסיכולוגי בדימוי עצמי נמוך